Joululle sanottiin meillä(kin) heipat ja samassa iski ihan hurja sisustusvimma. Heitin itse itselleni pienen haasteen – puuska piti saada tyydytettyä pelkästään talosta jo löytyvällä tavaralla. Siirtelin, purin, mallailin ja kärräsin tavaraa makuuhuoneista olohuoneeseen ja takaisin. Innostuin unohtamistani printeistä ja päällystämistä odottavasta limenvärisestä tyynystä. Sehän olikin kiva noin! Ja koko lailla erinäköistä tuli. Mitäs tuumaatte tästä väri-ilottelusta?
After I collected Christmas decorations away I got inspired by my forgotten prints and a lime green pillow which was just waiting to be covered with some other fabric. Hey colors! Long time, no seen! How you like this new spring look?
No ei tarvii multa kysyä tykkäänkö! 😀 Tykkään ja lujaa! Värit on pop!
Jeejee! Kiva, kun tykkäät makutuomarini! 😀
Ihanan raikasta ja keväistä, tykkään! <3
Kiitos! Sitä hainkin, pikkasen piristystä kevättä kohden!
Teillä näyttää sille, että sinne on vastikään syntynyt vauva ja väri lisääntyy. 🙂 oikein hyvälle näyttää!
Jäin miettimään tätä ja pitää varmasti juurikin paikkansa! Kattelen tätä nykyä huomattavasti aikasempaa enemmän kaikkia sööttejä värillisiä kuvia, mm. lastenhuoneen sisustuksista ja vaatteista. Samoten Instagramin seurattavat on päivittynyt viime aikoina värikkäillä tileillä. 🙂 Eli kyllä tämä muksullisuus vaan alkaa näkyä. 🙂 <3
Ihanan värikästä!
Kiitos!
Kivan näköistä, kevään raikkaus on kivasti aistittavissa :). Ja tosi kiva tuo kettuprintti!
Kiitos! Se on ollut aiemmin pikkuhuoneessa ja sitä ennen itse asiassa olkkarissa tv:n yläpuolella. Eli back to the roots. 🙂
Kauniilta näyttää ja helppo huomata, mikä eläin on nyt pop teidän perheessä. Mistä tuo ihana puinen kettu-lelu on peräisin?
Haha, joo ketut on ollu pop meillä jo aika pitkään… 😀 Se tuli joulupaketista, mutta oli Etsystä tilattu.
Aivan ihanan raikasta 🙂 näyttää todella hyvältä:)
Kiitos Seija! <3
Raikkaalta ja kotoisalta näyttää.
Kiitos Marie. 🙂
Mikähän lattia teillä on olohuoneessa? 🙂
Meillä on koko asunnon lattiat laatoitettu. 🙂 Elikä puukuosinen laatta kyseessä.
Sohva on ihanan kutsuvan näköinen! Se näyttää leveämmältä kuin sohvat yleensä, mistä olet sen löytänyt?
Moikka! Se on Adean Band, saa mielestäni kahdessa eri syvyydessä.
I love your blog ! It gives me so much inspiration for my new flat.
Where did you ger your couch ? I love it! So basic and easy to style
Hi and thanks! <3 It is from Finnish producer called Adea.
Ihana koti! 🙂
Onko noi lasipariovet olemassa tollasta maitolasia vai oletteko ne itse laittaneet?
Kiitos! Ne on ihan alun alkujaan tuommoiset. 🙂